Výuka batolete - jak dělají zvířátka

15. července 2016 v 21:55 | Jijanka
Luky už umí, že pejsek dělá AF, kočička AU (no přihmouříme všechny oči), slepička KOKO, kravička BU, medvídek BRUM, žabička KA-KA (nekaká, dělá kva-kva). Teď se ho snažím naučit kozu, ale asi budeme muset přejít k jinýmu zvířeti.
Ukazuju mu figurku kozy a říkám - Lukášku, kozička dělá mééééé, méééé. Pak mu ji ukazuju v knížce, kde se zmáčkne obrázek zvířete a ozve se příslušný zvuk - méééé, méééé. Lukyn nesměle - me. Já znovu - Lukášku, méééé, méééé. Tak jak dělá kozička? Lukyn se na mě zahledí a řekne BU!

Epizoda dvě - Lukyn hospodaří s magnetkama zvířat na ledničce, podává mi je po jedné. Vezme opici. Lukášku, co je to? BU! Ne, Lukášku, to je opička. Vezme delfína. Lukášku, co je to? BU!...

Epizoda tři - přijde táta z práce a zapojí se do hry. Lukyn podává opici - Lukášku, co je to? BU! Ne, LUkášku, to je opička! Lukyn se pohotově drbe na hlavě, jak ho naučila babička. Další podává motýla - taťka konstatuje - Luky, to je motýl a ten naštěstí jako jedinej drží hubu Rozpačitý
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady de Vampire Victoria Lady de Vampire Victoria | Web | 15. července 2016 v 22:30 | Reagovat

roztomilé

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama