Pan Kokodák

8. srpna 2016 v 13:54 | Jijanka
Jak už jsem zmínila v článku Budoucí povolání, Lukynek má v oblibě slepice. Protože žádné nevlastníme, opečovává všechny v našem okolí. V tuto chvíli má na starosti 4 hejna, na 150% se věnuje dvěma hejnům. Jedny má u sousedů, kde jim za pomoci tatínka hází trávu přes plot a další máme za zahradou.
Nejdřív to byly prostě KO-KO, pak povýšily na KO-KO-KÁ (kokodák) a teď už jim familiérně říká KO-KVÁ.
Došli jsme tak daleko, že kupujeme ovesné vločky, aby mohl ko-ko házet i jinou stravu než trávu. Dneska v kuchyni narazil na kelímek, který je podobný tomu, ve kterém vločky nosíme a hned u mě stál s ručičkou nataženou (v ní samozřejmě kelímek) a hlasitě se dožadoval KO-KVÁ. Vyrazili jsme tedy, ve verandě nabrali vločky, na dvoře zmerčil dřevěný vláček na šňůrce a zavelel: Mamá, uuuuuuuuuuuu. Jasně, mamka má jet s vlakem. Takže jsme došli s vlakem do půlky zahrady, kde jsem vlak nenápadně pustila, jenže Lukynovi během několika vteřin došlo, že neslyší, jak vlak jede. Vyčítavý pohled - uuuuuuuuuuuuu. Vláček má konečnou, oznámila jsem mu, dál už nejede. Podívá se na mě, jestli to myslím vážně a... řev. No dobře, vlak bude mít konečnou až na konci zahrady. Takže jedeme dál, cestou nabere ještě auto. Vylezli jsme za branku, už vidí koko, takže pouštím vlak s tím, že díky kámoškám na něj zapomene. Kdepak. Konečná neplatí a zase řev.
Takže situace - matka magor táhne na šňůrce dřevěný vlak podél řeky, ve stejné ruce kelímek s ovesnýma vločkama a v druhé Lukynova ruka. Doufám, že nás nikdo neviděl.
Teda viděl - jakmile nás slepice zmerčila, tak se k nám nadšeně rozběhla a to přes několik zahrad. Dřív utíkaly a teď už si pamatují, že ten malý blonďatý klučík je pan Kokodák, co nosí žrádlo. Nasypali jsme jí, Lukyn několika rozmáchlými gesty rozházel vločky po okolí, něco si hodil i na hlavu. Za chvilku došly další slépky. Mise splněna.
Teď bych jako krok dvě viděla, že by je Lukyn mohl naučit snášet vajíčka u nás :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama