Úklid s Lukynem

19. srpna 2016 v 12:15 | Jijanka
Přesto, že tuto činnost obvykle raději vykonávám za Lukynovy nepřítomnosti, kdy je u babičky nebo ho má manžel na zahradě či na vycházce, tak dnes jsem se rozhodla po delší době to praktikovat s ním. Důvod byl prostý, zítra bude Lukyn u babičky a já jsem už 3 týdny nachrmlaná, takže jsem si říkala, že to využiju a budu se válet s novou knížkou a nabírat síly. Protože jak ví všichni, co mají dítě a ti druzí to alespoň tuší, dítě je neúprosný šéf, kterého nezajímá, jestli máte horečku, dusíte se kašlem, nutně potřebujete smrkat a že byste nejraději leželi v posteli. Vždycky má pro vás nachystanou činnost a pokud se náhodou tváří, že vás zrovinka nepotřebuje, protože si samostatně hraje, tak ve chvíli, kdy si hodláte odpočinout, to hned vyčenichá a dá vám to sežrat.
Nejsem žádnej uklízecí maniak (i když si to o mně manželova rodina myslí), ale mám zažito, že v sobotu se dělá větší úklid zahrnující vysávání, umývání zemí a samozřejmě úklid. Je pravda, že s dítětem se míra úklidu posunula dvěma směry - jednak se zvýšila četnost vysávání a to převážně v kuchyni, kde se snažím každý den večer vysát všechny ty drobky, co stihl Lukyn umístit na zem a přitom nakrmit mravence, a na druhou stranu rozházené hračky ve všech místnostech po celé zemi překračuju s tím, že je nevidím, protože naprosto nemá smysl je několikrát denně uklízet. Já je uklizím hodinu a Lukyn je má za 5 minut všechny zpět na místě. Pravidelně je uklízím v kuchyni, kde je jejich největší počet a navíc Lukyna víc baví je rozhazovat, než když už je má rozházené a má si s nimi hrát. V dalších místnostech, pokud nehrozí nějaká návštěva nebo vyloženě nezavazejí, zůstávají do soboty, kdy je všechny uklidím.
No teď konečně k dnešku. Vzhledem k dnešní Lukynové aktivitě jsem pochopila, že větší úklid nehrozí, ale potřebovala jsem alespoň vysát, abych mohla umýt země, zatímco bude spát. To znamená uklidit všechno ze země. Zatímco jsem uklízela, Lukyn mi byl v patách. Všechno, na co jsem sáhla, hned nabylo nějaké zářivosti či co. Hned to bylo zajímavější, než cokoliv jiného. Takže já jsem uklidila kobereček do koupelny, zatímco jsem byla v kuchyni, Lukyn kobereček vytáhl do vedlejší místnosti, já uklidila v kuchyni hračky do krabice, on mi ji celou vysypal, já dala magnetky koníků na ledničku, Lukyn je sundal a odnesl si je na zem do pokojíčku apod. Při vysávání se pohyboval mezi tím, že mi zavazel nebo stál za mnou a křičel mááámooool. Ve verandě začal bušit na dveře a řvát "bááááboooo" (bábovičky). Následovalo brečeníčko, když jsem mu oznámila, že jak dovysávám, tak jde spinkat. No ale po více jak hodině se nám úspěšně podařilo dokončit úklid, Lukyn chrápe, já mám vysáto a vytřeno. Jen tak přemýšlím, že asi budu zítra místo odpočinku pro změnu umývat okna. V neděli jsou tady totiž hody a bez umytých oken budeme mít jistě černý puntík. Tak úklidu či odpočinku zdar a hezký víkend všem ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama